Ośrodek w Kibeho


     W naszym Ośrodku dla Niewidomych w Kibeho, prowadzonym przez polskie siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża, mieści się Szkoła Podstawowa z internatami dla dzieci z całej Rwandy. W styczniu 2012r. naukę w naszej szkole  rozpoczęło 96 uczniów.
Dzieci uczą się tu wypukłego alfabetu Brajla, poznają świat za pomocą dotyku, realizują normalny program nauczania, a w internatach ćwiczą czynności życia codziennego, by rozpocząć samodzielne życie w przyszłości. Najzdolniejsi uczniowie będą kontynuować naukę w szkole średniej i na studiach, inni zaczną uczyć się zawodu, najmniej zdolni ukończą kurs, który pozwoli im powrócić do domu i pracować na roli.
W Ośrodku pracują trzy polskie siostry, zatrudniamy też ludność miejscową, by w ten sposób pomóc w utrzymaniu ich rodzin. Dla nauczycieli i wychowawców prowadzone są kursy doszkalające, by jak najlepiej mogli poznać pracę z dzieckiem niewidomym.

1 komentarz:

  1. Pozdrawiam bohaterskie Siostry i kochane
    Dzieci. A jeśli ktoś z gości chciałby odwiedzić Kibeho, to organizujemy wyjazd http://matteotravel.pl/rwanda-ferie-2018/

    OdpowiedzUsuń