sobota, 26 maja 2012

Matka z Kibeho

    Nie wszyscy wiedzą, że w latach 80 - tych ubiegłego wieku w Kibeho miały miejsce objawienia maryjne. Są to jedyne objawienia na afrykańskim kontynencie, oficjalnie uznane i zatwierdzone dekretem przez Kościół. Co ciekawe, jedna z widzących do dziś mieszka w Kibeho i modli się za pielgrzymów przybywających z kraju i ze świata.

      Wszystko zaczęło się w 1981r. kiedy w listopadzie jednej z uczennic szkoły parafialnej, objawiła się Matka Boża, przedstawiając się jako NYINA WA JAMBO czyli MATKA SŁOWA. Dziewczyna nazywała się Alphonsine Mumureke, miała 16 lat i nie należała do tych, które się modliły:) Uczennica opowiedziała o całym wydarzeniu dyrektorce szkoły, ta jednak nie uwierzyła. Dziewczyna widywała MB regularnie, ale wszyscy powtarzali, że Alphonsine oszalała, a ponieważ pochodziła z regionu Rwandy znanego z okultystycznych praktyk, myślano nawet, że jest opętana. Co pozostało biedaczce? Zaczęła się modlić, by Matka Słowa zechciała objawić się jeszcze komuś, z innej klasy, z kim  nie miała kontaktu. W styczniu 1982 r. Nathalie Mukamazimpaka zaczęła doświadczać objawień. Była to modląca się i skromna dziewczyna. W szkole wrzało. Dziewczyny były szykanowane i wyśmiewane. Do czasu... Bowiem w marcu 1983 r. Marie Claire - jedna z największych oponentek, która podburzała zarówno uczniów jak i nauczycieli - sama zobaczyła Maryję. To przerosło wszelkie oczekiwania... Zaczęto sprawie przyglądać się bliżej i na poważnie słuchano relacji dziewcząt. Wkrótce dyrektorka szkoły jak nauczyciele i uczennice, nawrócili się i uczestniczyli w modlitwie podczas objawień, które zaczęły przyciągać do Kibeho coraz więcej ludzi

    Alphosine podczas objawienia - dziś jest siostrą zakonną i mieszka we wspólnocie Klarysek w Italii

Nathalie prosi Maryję o poświęcenie różańców - dziś mieszka w Kibeho i modli się za pielgrzymów, którzy przybywają tu niemal każdego dnia

Marie Claire - uczy się od Maryi odmawiać Koronkę do 7 Boleści. Zamordowana wraz z mężem w czasie ludobójstwa w 1994r.

Więcej na temat objawień w Kibeho znajdziecie na stronie Sanktuarium:  Po dwudziestu latach żmudnych badań prowadzonych przez komisje: teologiczną i lekarską, w  2001 roku objawienia zostały oficjalnie uznane i  zatwierdzone  przez Kościół Katolicki. 

Dziesięć najważniejszych punktów Orędzia Matki Słowa znajdziecie tutaj:


Dziś do Kibeho na maryjne święta przybywa ponad 30 tysięcy pielgrzymów. Niektórzy idą wiele dni i nocy przechodząc przez wzgórza Burundi i Rwandy, inni przyjeżdżają autokarami z Ugandy, Kongo czy Tanzanii, jeszcze inni przybywają z Europy, USA czy Ameryki Południowej.
Wszyscy chcą spotkać się z MATKĄ. Powierzyć Jej osobiście swoje problemy i nadzieje. Bo Matka zawsze jest. Zawsze wysłucha i zrobi wszystko, by pomóc. Wiele już cudów dokonało się za Jej przyczyną. Wielu ludzi doznało szczególnej łaski tu, na afrykańskiej ziemi.
Z wielkim wzruszeniem uczestniczę w tych uroczystościach, obserwując wiarę i pobożność ludzi Afryki. A nasze niewidome dzieciaki modląc się razem z pielgrzymami są świadectwem nadziei, ze brak wzroku może być przyjęty jako dar współuczestnictwa w codziennym krzyżu chrześcijanina.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz