sobota, 27 lipca 2013

Odwiedziny z RPA! Na przełomie kwietnia i maja cieszyliśmy się obecnością wśród nas s. Fides, Franciszkanki pracującej od 10 lat w szkole dla niewidomych Siloe w RPA i Eunice która była z nami przez tydzień by potem wyjechać wraz z s. Clare i s. Crispiną do Indii gdzie rozpocznie formację zakonną.

s. Fides będąc z nami bardzo pracowicie i owocnie spędziła czas – zorganizowała dwa spotkania (jedno dla naszej zakonnej wspólnoty i wolontariuszek a drugie dla nauczycieli), podczas których podzieliła się doświadczeniami pracy w Republice Południowej Afryki. Usłyszeliśmy o problemach tamtejszych dzieci, o ich sukcesach, o nowo otwartej szkole muzycznej dzięki której niewidomi uczniowie mogą rozwijać swoje talenty. Spotkania te urozmaicone były pokazem zdjęć i filmów z pracy Sióstr w Siloe. Naszym nauczycielom szkoła ta spodobała się tak bardzo, że pytaniom nie było końca.

S. Fides zwiedziła naszą szkołę, miała okazję przyjrzeć się prowadzonym lekcjom i porównać metody nauczania w Rwandzie z tymi stosowanymi w RPA.
Nasi goście poza misją mieli okazje zwiedzić Muzeum Etnograficzne w Butare a także uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Słowa.
Dziękujemy Siostrze za wspólny czas, za dzielenie się swoim doświadczeniem i życzymy sukcesów w dalszej pracy na afrykańskiej ziemi.
Eunice życzymy dobrego czasu w Indiach, owocnego przeżywania formacji i odnalezienia się w kulturze Indii.


W muzeum

Wspólnota

Świecka między aspirantkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz