sobota, 13 lipca 2013

Blog ReaktywacjaPo długiej nieobecności spowodowanej problemami technicznymi powracamy by znowu być tu z Wami i opowiadać co się u nas dzieje. A jest o czym opowiadać! Mamy nadzieję, że wybaczycie nam ostatnie milczenie i z radością przyjmiecie nasz powrót do wirtualnego świata.
Trwa drugi trymestr nauki, dzieciaki dzielnie walczą o jak najlepsze oceny, klasa szósta przygotowuje się do państwowych egzaminów a Maluszki, które przyszły do nas w styczniu, coraz lepiej funkcjonują w szkole i internacie. Najmłodsza grupa jest już bardzo samodzielna – większość dzieci potrafi się już sama ubrać, umyć, pościelić łóżko, nakryć do stołu. Nad kilkoma maluchami trzeba jeszcze trochę popracować ale wszystko jest na dobrej drodze do pełnej samodzielności.


Na początku maja pożegnałyśmy siostry z Indii – s. Clare musiała wrócić do Bangalore by tam pełnić obowiązki dyrektorki szkoły a s. Crispina z powody problemów zdrowotnych. Życzymy Siostrom wszystkiego dobrego w Indiach i dziękujemy za miesiące bycia z nami, wspólnej pracy, dzielenia się swoją kulturą i za każdy przygotowany posiłek tradycyjnej indyjskiej kuchni.

Tradycyjny Indyjski taniec

Ostatnie chwile na rwandyjskiej ziemi
Maj zapisał się u nas jako miesiąc pożegnań. Oprócz Sióstr z Indii pożegnaliśmy nasza niezastąpioną wolontariuszkę Anie, z którą zobaczymy się we wrześniu. Życzymy Jej dobrego odpoczynku i nabierania sił do kolejnej pracy w Kibeho.
Ania przed odjazdem na lotnisko

W zastępstwie za Anie, która prowadziła kurs angielskiego dla nauczycieli pomaga nam Emilia ze Słowacji a w Rwandzie pracująca w Centrum Zdrowia prowadzonym przez siostry Pallotynki. Dzięki temu nasi nauczyciele będą mieli ciągłość nauki a wiadomo, że im bardziej wykształcony nauczyciel tym lepszy poziom osiągają uczniowie.

1 komentarz:

  1. Nareszcie! Bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam nowy post. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń