sobota, 23 listopada 2013

Nowe Wsparcie


Kolejna dobra dla nas wiadomość – 5 października na rwandyjską ziemię zawitały nowe Siostry Franciszkanki. Siostra Bogusława od nowego roku będzie pracowała w szkole jako wice dyrektorka, w administracji a Siostra Bogumiła przejmie pieczę nad internatami. Siostry będą służyły swoim doświadczeniem pracy z niewidomymi, otwartym sercem i gotowością do pracy w warunkach misyjnych. W czasie wakacji powoli wchodzą w placówkę, poznają zasady funkcjonowania i uczą się trudnego języka kyniarwanda, który jest niezbędny do dalszej pracy.

 
Wraz z siostrami przyleciały do nas z wizytą Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek i Siostra Sara, która przez wiele lat pracowała na placówkach w Indiach. Siostry przyglądały się naszej pracy, uzupełniały dokumentację, rozmawiały, radziły i wspierały modlitwą całą działalność Kibeho.
 


Dzieciaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania – bardzo serdecznie przyjęły Siostry, przygotowały program artystyczny, pochwaliły się umiejętnościami nabytymi w szkole i pokazały, że czas w placówce jest czasem jak najbardziej owocnym i kształcącym.


Mamy nadzieję, że Matka i s. Sara wyjechały od nas z pokojem w sercach i zadowoleniem z tego co zobaczyły.


 

I jeszcze jedna wiadomość z ostatniej chwili! Po czterech miesiącach nieobecności wróciła do nas Ania (trzecia wolontariuszka na naszej misji), która już od pierwszego dnia powrotu dałą się pochłonąć obowiązkom, prac y i wdrażaniem pomysłów usprawniania funkcjonowania placówki. Liczymy, że dla Ani czas spędzony w Rwandzie będzie wspaniałym doświadczeniem, czasem dzielenia się swoją energią, pracą, pomysłami i przede wszystkim sercem!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz