czwartek, 24 stycznia 2013

Baczność! VIP-y na pokladzieW piątek naszą Szkołę odwiedziła międzynarodowa reprezentacja dyplomatów z Polski i Rwandy. Byli wśród nich przedstawiciele Ministerstw Spraw Zagranicznych, oraz przedstawiciele władz dystryktu. Celem tych oficjalnych odwiedzin była wizytacja projektu rozwojowego polskiej pomocy dla: Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci niewidomych, prowadzonego przez polskie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Goście przyglądali się także funkcjonowaniu całego Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci niewidomych w Kibeho.
Jak dowiadujemy się z komunikatu Biura Rzecznika Prasowego Polskiego Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wsparcie z Polski będzie kontynuowane: „Pomoc krajom Afryki Wschodniej pozostaje priorytetem polskiej pomocy rozwojowej – to kluczowe przesłanie wizyty Podsekretarz Stanu w MSZ Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, która w dniach 14-18 stycznia przebywała w Kenii i Rwandzie.
Dyskusje z władzami rwandyjskimi dotyczyły m.in. planów rozbudowy – otwartego w 2009 roku dzięki polskiej pomocy – ośrodka, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamierza kontynuować wsparcie, m.in. poprzez sfinansowanie planów kształcenia zawodowego dla podopiecznych ośrodka. Doceniając polską pomoc, przedstawiciele rwandyjskiego ministerstwa edukacji obiecali podczas rozmów z wiceminister Pełczyńską-Nałęcz wesprzeć jego dalszą działalność.
- Dzięki aktywnej współpracy rozwojowej Polska nie jest w Afryce Wschodniej anonimowym partnerem – powiedziała podsumowując wizytę wiceminister Pełczyńska-Nałęcz. - Pieniądze polskiego podatnika wykorzystywane są skutecznie i pozwalają poprawiać sytuację najsłabszych, tak jak ma to miejsce w ośrodku dla dzieci niewidomych i słabo widzących w Kibeho, w Rwandzie – dodała”.


Przedstawmy naszych Gości:Od prawej do lewej: Konsul honorowy (w niebieskiej koszuli), dalej siedzą: Pani Podsekretarz Stanu Polskiego MSZ, następnie Konsul RP w Nairobi, Kolejna osoba to Doradca do spraw Afryki i bliskiego wschodu (przy MSZ), dalej (słabo widoczna): Pani Dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej, następnie Ambasador RP w Kenii, Pani Podsekretarz Stanu w Polskim MSZ, przedstawiciel Rwandyjskiego MSZ, następnie Maire naszego dystryktu, dalej Szef Garnizonu w randze pułkownika i wreszcie (niewidoczny na tym zdjęciu, ale także obecny), nowy Komendant Policji naszego okręgu.
Poniżej etapy wizytacji w zdjęciach


 


Nie mogło zabraknąć barwnych pokazów tanecznych naszych dzieci


Łatwo się domyślacie, jak trudno jest oprzeć się naszym tancerzom.
VIP-y ruszyły więc do tańca

A teraz do pracy...
To zajrzyjmy jeszcze na budowę

2 komentarze:

  1. o kochana, ale u was światowo się robi! VIPy nawet was odwiedzają! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszymy się i zapraszamy nie tylko VIP-ów!

    OdpowiedzUsuń