środa, 25 lipca 2012

Wakacje pomiędzy trymestrami

      Nasze dzieciaki zakończyły drugi trymestr nauki i w poniedziałek rozjechały się do domów na miesięczny wypoczynek. W Ośrodku została 25 osobowa grupka, która spędzi ten czas z nami. Już od soboty trwało pakowanie  -  ściśle pod kontrolą dorosłych, bo w bagażach znajdowały się rolki papieru toaletowego, ubrania sąsiadów, czy inne niespodzianki - cóż, zaradność młodych Rwandyjczyków nie zna granic:)
       W poniedziałek od piątej rano można było słyszeć szuranie na internatowych korytarzach - to nasze dzieciaki w pełnej gotowości czekały na otwarcie drzwi. O szóstej na parking zajechały busy, które odwiozły naszych wychowanków do Butare, Kigali, Gitarama - stamtąd swoje pociechy odbierali rodzice i zabierali w dalszą drogę, a nasi wychowawcy i nauczyciele wracali do Kibeho. Ksiądz Łukasz pobłogosławił dzieci przed wyjazdem, pożegnania były wesołe i czułe zarazem. To cudne, że dzieci czują się u nas jak w domu ale chcą też wracać do swoich rodzinnych domów.
     s. Jana Maria z Magdą i ks. Łukaszem odwieźli dzieci do Gikongoro, a kierowca rozwoził najbliższych sąsiadów z naszego dystryktu.
    Wspomnę tylko, że w niedzielę w wieczorem odbyło się piękne pożegnanie ks. Łukasza - który dziś wylatuje do Polski, oraz naszych wolontariuszek: Magdy z Gosią, które wyjadą przed powrotem dzieci z wakacji. Obiecałam nie zamieszczać zdjęć z tej uroczystości, bo łzy płynęły strumieniami :) Zatem dziś kilka fotek z rozjazdu.
    I jeszcze info dla Rodziców Adopcyjnych: w najbliższym czasie prześlę Państwu na maila wyniki dzieci z egzaminów, zdjęcia i rozliczenia. Pozdrawiamy z wakacji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz